Magdalena Deuar-Partyka – grafolog, biegły sądowy oraz założycielka Lubelskiego Centrum Grafologii i Rozwoju InScripto. Grafologia to dla niej nie tylko zawód, ale prawdziwa życiowa pasja, której poświęca się od wielu lat. W swojej codziennej pracy łączy precyzję analityczną z intuicją i ogromną wiedzą merytoryczną, badając pismo ręczne, tworząc profile psychologiczne autorów oraz weryfikując autentyczność podpisów i dokumentów. Jest autorką książki „Pismo jak odcisk” – dzieła oscylującego na granicy kryminału, psychologii, codziennego życia i sztuki obserwacji. W książce zabiera czytelników za kulisy spraw sądowych, do zakamarków policyjnych akt oraz notatek filmowych bohaterów, pokazując, co w dobie dominacji klawiatur i ekranów wciąż mówi o nas pismo odręczne. Jej misją jest udowodnienie, że podobnie jak linie papilarne – pismo każdego człowieka jest niepowtarzalnym, indywidualnym odciskiem.